Sıradaki içerik:

Yaban Bir Hayatı Hayal Edin ! Çin'in Yaban Hayatını İnceledik

e
sv

Facebook Mavi Tik Alma 2020

avatar

elliot

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Facebook Mavi Tik Alma 2020
Twitter’ın geliştirmiş olduğu daha sonra Facebook tarafından da getirilen Facebook Mavi Tik Alma sayesinde popüler Facebook sayfaları ya da kişisel hesaplar doğrulanabilir. Tanınmış kişilere ait fotoğrafı bir Facebook sayfası ya da hesabını doğrulatmak için kullanılan bu işlem mavi tik alınarak o sayfanın Facebook tarafından güvenilir sayfa ve doğrulanmış fotoğrafı hesap olduğu manasına geliyor. Kesin Sonuç Değildir Yanılma Payı Vardır!
Tanınmış olmayan kişiler için böyle bir şey şimdilik bulunmuyor. Sadece tanınmış yani ünlü kişilere ait kişisel ya da kurumsal Facebook hesaplarının doğruluk kazanması adına bu özellik getirildi. Çünkü ünlü kişiler üzerinden onlarca asılsız Facebook sayfası açılarak onlar adına yerli yersiz bir çok paylaşımlar yapılmaktadır. Bundan kurtularak Facebook tarafından güvenilir kılınıp doğrulanan fotoğrafı bir hesap getirilmesi tanınmış kişi veya kuruma ait tüm bilgilerin korunmasını da sağlamaktadır.

Facebook Mavi Tik Alma 2020
Mavi tik almak için Facebook Yardım Merkezi üzerinden bir talep oluşturmalısınız. Türkiye sınırları içerisinde Facebook Yardım Merkezi müracaat formuna eriştiğinizde sayfa bulunamadı hatası aldıysanız şaşırmayın. Çünkü artık, Facebook Türkiye’deki fotoğrafı hesaplara direk olarak bakmıyor. Onun yerine Türkiye’de iş ortaklığı gerçekleştirdiği yazılım şirketleri bu işlemi gerçekleştiriyor. Bunun için yazılım firmalarına müracaat formunu doldurarak müracaat yaparak mavi tik alabilirsiniz.
⦁ Facebook Mavi Tik Başvuru Formu
⦁ Tüzel kişiliğe ait fotoğrafı evrak listesi
⦁ Şirket sahibinin ad-soyad ve unvanı
⦁ Anonim şirket sahiplerine ait ad-soyad ve unvanlar
⦁ Şirketin fotoğrafı profil fotoğrafı veya resmi
⦁ Şirkete ait fotoğrafı logo, yazı ya da sloganı
⦁ Ön yazı
ile birlikte Türkiye’deki anlaşmalı iş ortakları üzerinden Facebook mavi tik alma işlemi gerçekleştirilmektedir. Kurumsal hesaplar veya tanınmış kişilere ait bireysel hesaplar Facebook yönetimince doğrulanmış olarak nitelendirilir. Başvuru formunda istenilen bu bilgilere yer verilmesinin ardından doğrulanmış hesabınız üzerinden fotoğrafı açıklama ve paylaşımda bulunabileceksiniz.

Facebook Mavi Tik Alma Formu
Dünya genelinde en çok tercih edilen sosyal ağ platformu Facebook tanınmış kişi ve kurumlara ait hesapları geliştirmiş olduğu yepyeni bir özellikle koruyor. Bu hesapların üçüncü şahıslar tarafından aslı olmayan gayri fotoğrafı paylaşımda bulunmasını tamamen engelliyor. Mavi tik işaretli hesapların Facebook tarafından özel olarak korunduğu ve paylaşım yapılan içeriklerin de doğrulanması amacı ile Facebook mavi tik alma özelliğinin geliştirildiğini ifade etmemiz gerekiyor.
Facebook ekibinin geliştirmiş olduğu özellik için ülkemizdeki tanınmış bireysel ya da kurumsal hesapların doğrulama işlemini Yardım Merkezi direk olarak gerçekleştirmiyor. Bunun yerine ülkemizdeki partnerleri bu işlemi gerçekleştirerek tüzel hesaplara yönelik mavi tik onayı alınmasına olanak tanıyor.
Daha önceden Twitter tarafından getirilen bu işlemin şimdi de Facebook ve Youtube gibi diğer sosyal mecralar tarafından getirilen bir özellik olması özel yaşamın gizliliği ve düşünce hürriyeti haklarının ihlali sorunlarına ilişkin önemli bir adımdır. Bu özellik sayesinde tanınmış kişi ve işletmelere ait Facebook sayfalarının fotoğrafı yet kazanarak güncel paylaşım ve açıklamaların bu biçimde herhangi bir biçimde skandal ya da yalan yanlış paylaşımların yapılması ikilemini yok edeceği hedefleniyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli